Bamberg Dil Okulları

Almanya’nın Yukarı Frankonya bölgesinde yer alan Bamberg, Regnitz Nehri üzerinde olup, nehrin Main nehriyle birleşme noktasına çok yakın mesafede kurulmuştur. Şehrin büyük bir kısmı 1993 yılından beri UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer almaktadır. Koruma altındaki bölgelerden olan Altstadt, tamamen korunmuş muhteşem tarihi mimarisiyle ve neredeyse hiçbir modern unsur barındırmayan şehir planlaması ile Bavyera bölgesinin incisidir.
Almanya’nın en güzel yerleri arasında gösterilen Bamberg, nehir ve kanallar aracılığıyla bölünmüştür. Şehir orijinalinde bpkı İstanbul gibi yedi tepe üzerine kurulmuştur. Şehirdeki öğrenci nüfusu, sokakları müze atmosferinden çıkartıp daha canlı ve yaşayan bir şehir haline getirmektedir. Bamberg’in meşhur tütsülenmiş birasının tadına bakabileceğiniz ıo’dan fazla farklı yerel üreticiye ait barlarda öğrencilerin cıvıltısı yankılanmaktadır. Ortaçağdan kalma sokakları uzun turist kafileleri ile kaplıdır.

11 Nisan 2022

Treffpunkt Sprachinstitut- Bamberg

Treffpunkt Sprachinstitut Bamberg Dil Okulu                   1995 yılında kurulan Treffpunkt Bamberg Dil Okulu şehir merkezinde trafiğe kapalı bir caddede konumlanmıştır. […]