KANADA VİZE TÜRLERİ

  • Kanada Turistik Vize
  • Kanada Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
  • Kanada İş, Ticari Vize ve Fuar Vizesi
  • Kanada Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi
  • Kanada Eğitim, Öğrenci ve Erasmus Vizesi (Göçmen Olmayan)
  • Kanada Öğrenci Gezileri için Vize
  • Kanada Sağlık ve Tedavi Sebepli Vize

KANADA TURİSTİK VİZE

Tarafınıza Kanada’dan gönderilmiş olan bir davetiye yoksa ve orada bulunduğunuz süre boyunca müzeleri gezmek, yeni yerler keşfetmek, alışveriş yapmak gibi yalnızca turistik maksatlı faaliyetler yerine getirecekseniz başvurmanız gereken vize kategorisidir.

Kanada turistik vize (turist vizesi) başvurusunda bulunabilmek için herhangi bir tur satın almanıza gerek yok. Tam aksine vize sonuçlanmadan herhangi bir satın alım kesinlikle önermiyoruz. Bir tur paketinin satın alınmış olması vizenin onaylanmasını garantilemez. Kanada turistik vize hakkında yetkin olmayan kişi ve kurumlar genellikle başvuru kişilerini bu konuda yanlış yönlendirerek kazançlarını arttırmaya çalışırlar. Bir tur satın alındığında bu tur meblağı vize ret ile sonuçlansa dahi başvuru kişisine iade edilmez. Aynı zamanda tur paket fiyatları vize başvuru ücretlerine oranla daha yüksek kazançlıdır. Kanada vize başvurusunda yukarıda açıkladığım sebeplerle bir tur satın alınması herhangi bir avantaj sağlamıyor tam aksine boşuna ciddi masraf oluyor.

Kanada Turistik vize başvurusunda en önemli unsurlar ulaşım ve konaklama rezervasyonlarının başvuru sonuçlanana kadar aktif ve teyit edilebilir durumda olmalıdır.

 

KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ

Kanada’da düzenlenen bir eğitime, erasmus ya da erasmus plus programına, dil okulu eğitimine katılmak amacıyla Kanada’ya seyahat edecekseniz, Kanada eğitim ve öğrenci vizesi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Dikkat etmeniz gereken konu eğitimin kapsamı ve başvuru yapacağınız vize kategorisidir. Bu detay size gönderilen davetiye içerisinde de genellikle belirtilir.

Kanada eğitim ve öğrenci vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için, Kanada’dan tarafınıza gönderilmiş davetiye mektubuna ihtiyacınız vardır. Eğer konaklamanız da bu eğitim kurumu tarafından sağlanıyorsa veya bir yurt ile anlaşmalı şekilde gerçekleşiyor ise konaklamanız hakkında tüm detayların yer aldığı ek bir evrak da olmalıdır.