Almanya Hakkında

Bir orta Avrupa ülkesi olan Almanya, geçmişten günümüze zengin tarihi, gelişmiş ekonomisi ve göz alıcı şehirleri ile sadece Avrupa’nın değil, dünyanın da en önemli ülkeleri arasında yer alıyor. Birinci ve İkinci Dünya Savaşları’na katılan Almanya, bu savaşlardan önemli ölçüde etkilense de sonraki yıllarda tekrardan toparlanmış ve dünyanın en önemli ekonomik güçlerinden biri haline gelmiştir. Ülke, başta otomotiv, teknoloji ve elektronik olmak üzere çok sayıda dünyaca ünlü markanın merkezi konumunda. Türkiye ve ve diğer ülkelerden gelen önemli bir göçmen nüfusa da ev sahipliği yapıyor.

Almanya’da başta başkent Berlin olmak üzere gezilip görülecek çok sayıda önemli merkez var. İhtişamlı yapılar ve geniş yaşil alanları ile baş döndüren güzellikteki bu kentler arasında ise uçak üretimi ile bilinen ve Avrupa’nın en büyük sanayi kentlerinden olan Hamburg, bakımlı caddeleri ve dünyaca ünlü müzeleri ile adından söz ettiren Münih ve Avrupa’nın en önemli ticaret merkezlerinden olan Frankfurt öne çıkıyor.

Almanya aynı zamanda bir kutlama ve festival ülkesi. Bu festivaller arasında öne çıkanlar ise eylül ve ekim aylarında Münih kentinde düzenlenen ve yerel biralar ve geleneksel kıyafetlerle kutlanan Oktoberfest veya dünyanın en büyük şarap festivali Dürkheimer Wurstmark. Ayrıca her yıl düzenlenen çok sayıda konser, festival ve diğer kültürel etkinlikler ülkeyi ziyaret etmek için önemli nedenler arasında yer alıyor.