Freiburg Dil Okulları

Ülkenin en güney bölgesinde yer alan şehir aynı zamanda Almanya’nın en sıcak şehirlerinden biri olarak biliniyor. Şehirde halkın büyük bir bölümü Katolik. Bununla birlikte diğer dini inanışları benimseyen topluluklar da Freiburg’da yaşıyor. Tarihte bir süre Avusturya ve Fransa yönetimine giren şehirde hem mimari hem de kültürel anlamda bu iki ülkenin izlerine rastlamak mümkün.

Tarihi 15. Yüzyıl’a dek uzanan ve ülkenin en eski üniversitelerinden biri olarak bilinen Albert Ludwigs Üniversitesi’nde 20 bin öğrenci eğitim görüyor. Aynı zamanda Avrupa’nın farklı ülkelerinden gelen öğrencilere de ev sahipliği yapan üniversitenin de etkisi ile şehirde oldukça canlı ve renkli bir kültürel yaşam söz konusu. Şehir merkezinde tramvayla hemen her yere kolayca ulaşabilirsiniz.

Freiburg aynı zamanda tam bir bisiklet şehri. Kentte gencinden yaşlısına hemen herkesin bir bisikleti var. Dilerseniz siz de şehri iki teker üzerinde turlayabilirsiniz.

2 Nisan 2022

Alpadia Language Schools – Freiburg

          Alpadia Language School 1996 yılında kurulmuştur. Dil eğitiminde 20 yılı aşkın tecrübesi ile Alpadia, Avrupa’nın önde gelen destinasyonlarında lider bir kurs […]