Münih Dil Okulları

Almanya’nın Bavyera eyaletinin başkenti olan Münih, yine bu ülkenin nüfus yoğunluğu açısından en büyük şehirlerinden biridir. Bu kent her yıl eylül ve ekim aylarında düzenlenen Ekim Şenlikleri yani Oktoberfest ile ünlüdür. Bu festivalde Almanlar yerel kıyafetlerini giyerek bira içer ve yöresel yemeklerinden yer. Münih zaten bira üretimiyle ünlü bir şehirdir. Burada  Augustiner Biergarten adı verilen yerlerde çeşitli biralardan içebilirsiniz. Münih’te ayrıca çok sayıda kahve dükkanları da vardır.

Münih seyahatinizde otomobil tarihine meraklıysanız BMW Müzesi, Allianz Arena, Botanischer Garten, Nymphenburg Sarayı, St. Peter Kilisesi, İngiliz bahçeleri ve İkinci Dünya Savaşı’nda soykırım yapılan Esir kamplarını gezebilirsiniz. Ayrıca Avrupa’nın en önemli sanat koleksiyonuna sahip müzelerden biri olan Deutsches Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. Münih soğuk iklime sahiptir. Yazın ya da bahar aylarında gitmenizi tavsiye ederiz. Kentin en işlek ve en popüler caddesi Maximilian Caddesi’dir. Eğlence mekanları da buradadır.

2 Nisan 2022

Did Deutsch Institut, Munih

DID Alman Dil Okulları, 40 yıldan daha uzun bir tecrübeye sahip Almanya’nın pek çok noktasında şubeleri bulunan köklü bir dil okuludur. Yetişkinler, genç yetişkinler ve çocuklar için […]