Hamburg Dil Okulları

Hamburg, Almanya’nın en büyük liman şehri aynı zamanda da en kalabalık 6. kentidir. Liman kenti olduğu için sanayisi ve ulaşımı oldukça gelişmiş bir şehirdir. Su kanallarının üzerindeki çok sayıda köprüleriyle dikkat çeken kentte St. Michaelis Kilisesi, Alster Pasajı, Opera Binası, Landungbürcken, Gansemarkt, Jungfernstieg, Town Hall, Elbe Nehir Tüneli gibi yerler gezilebilir.

Hamburg’da kışın hava sıcaklığı genelde sıfırın altındadır ve kar yağışlı geçebilir. Yazları ise o kadar sıcak olmaz. Yazın sıcaklık ortalaması 25 derece civarındadır. Bu yüzden kenti gezmek için yaz aylarını tercih etmek lazım. Şehir düz bir alana yayıldığı için yürüyerek ya da bisiklet kiralayarak rahatça gezebilirsiniz. Tekneyle turistik kanallarda gezinti yapmak keyifli olabilir. Hamburg’a İstanbul’dan direkt uçuş bulunuyor ve uçuş süresi yaklaşık 3,5 saat sürüyor. Kentin nüfusu yaklaşık olarak 2 milyonu bulmaktadır ve özellikle II. Dünya savaşı sonrası çok göç almıştır. Hamburg Limanı Festivali, Japon Kiraz Çiçeği Festivali, Dom Fuarı kentin önemli festival ve fuarlarıdır. St. Pauli ve Schanze kentin en işlek caddeleridir.

5 Nisan 2022

DID – Deutsch in Deutschland – Hamburg

              DID Hamburg Dil Okulu DID Alman Dil Okulları, 40 yıldan daha uzun bir tecrübeye sahip Almanya’nın pek çok noktasında […]