Bournemouth Dil Okulları

Kumsalları ve gece hayatıyla ünlü Bournemouth şehri, her yıl 3 milyon turistin ziyaret ettiği bir tatil beldesidir. Şehirde müzeler, parklar, alışveriş merkezleri ziyaretçilerin ilgisini çeken başlıca yerlerdir. Son yıllarda popülerliği oldukça artan Bournemout şehri üniversiteleri sayesinde de en gözde şehirler arasında yer almıştır. Kumsal partileri, tiyatrolar ve konserler Bournemouth şehrinde daima karşılaşabileceğiniz etkinliklerdir. Eğer eğlenmek ve dil öğremek istiyorsanız bu şehir tam size göre.

Alışveriş cenneti olan kent hem lüks hem de normal fiyatlarla alışveriş yapmak isteyen ziyaretçilerine farklı alternatifler sunuyor. Tropikal iklimin hâkim olduğu şehirde, yazın ve güneşin tadını dilediğiniz kadar çıkarabilirsiniz.

Yazları sıcak ve nemli, kışları ise bol yağışlı geçen mevsim hakimdir. Değişken bir hava hâkim olsa da ılıman olarak tanımlanabilir. Rüzgârın da bol olduğu şehirde yanınızda ince bir hırka bulundurmanızda fayda var. Yemek kültürü olarak da dünya mutfağının birçok lezzetini sunan Bournemouth, deniz ürünleri ile de meşhurdur. Deniz ürünlerini seviyorsanız farklı sunum ve seçenekleriyle şehrin her yerinde bulunan restoranlar ve kafeler sizi bekliyor. Şehirde, gece kulüpleri ve eğlence mekânları da oldukça fazladır. Fiyatlar restorana göre değişse de daha ekonomik bir seçenek olan fast food restoranlarını da tercih edebilirsiniz. Havaalanı ise şehrin oldukça yakınında, 8 kilometre kuzeyinde yer alıyor ve taksilerle kısa sürede ulaşabilirsiniz.

9 Nisan 2022

Kaplan International Colleges – Bournemouth

                      Kaplan Bournemouth Dil Okulu Kaplan Inc olarak 1938 yılında ABD’li iş insanı Staler Henry tarafından […]
31 Ocak 2022

Westbourne Academy – Bournemouth

            Bournemouth, şüphesiz İngiltere’nin güney kıyısındaki en iyi öğrenci şehirlerinden biridir. Şehrin hareketli atmosferinin yanı sıra şirinliği, çekiciliği ve kilometrelerce uzanan […]