Cambridge Dil Okulları

Dünya’nın en iyi 5 üniversitesinden biri olan Cambridge Üniversitesi ile meşhur olan Cambridge, bir İngiltere şehridir. Londra’nın kuzeyinde yer alan bu şehir, pek çok küçük kasaba ve köylerle çevrilidir. Aynı zamanda Birleşik Krallık’taki Cambridgeshire vilayetinin en eski üniversite kasabası ve idare merkezi olan bu şehrin, üniversite dışında önemli gezi noktalarından bazıları Cambridge Kalesi, Fitzwilliam Müzesi, Museum of Classical Archaelogy, Christ’s Pieces ve Cambridge Üniversitesi Botanik Bahçesi’dir.

Cambridge İngiltere’nin başkenti Londra’ya sadece 105 km mesafede yer almaktadır. Londra’dan Cambridge’ye otobüsle veya trenle ulaşım sağlanabilmektedir. Toplam nüfusunun kayda değer bir oranını öğrencilerin oluşturduğu bu şehir, tarihi dokusu, muazzam binaları, parkları, bahçeleri ve müzeleriyle turistlere birçok seçeneği bir arada sunmaktadır. Silicon Fen olarak bilinen yüksek teknoloji bölgesinin kalbi olan Cambridge, çarşılara ve çeşitli alışveriş merkezlerine de sahiptir. Şehrin görülmesi gereken hemen her noktasına yürüyerek ulaşılabilmesi ise gelen turistler için ayrı bir kolaylıktır. Ayrıca eğlence mekanı olarak club, pub tarzı mekanları da bulunan Cambridge, kısacası şehre gelen turistler açısından birçok güzel olanak sunmaktadır.

31 Ocak 2022

Bell Cambridge

          Cambridge dünya çapında seçkin bir üniversite şehri olarak bilinir. Şehrin beşte biri öğrencilerdir. Bu şehirdeki modern, kozmopolit ve dinamik hissi güçlendirmektedir. […]