Chicago Dil Okulları

Bir zamanlar Kızılderililerin anavatanı olan Şikago, bugün Amerika’nın 3.büyük kenti haline gelmiştir. İsmi de zaten Kızılderili dilinde ‘güçlü’ anlamına gelmektedir. Illinois Eyaleti’nin başkenti olan Şikago, Michigan gölü etrafına konumlanmış gökdeleni bol, yeşili bol bir şehirdir. Skandallar, çalkantılarla ünlü bu şehre aynı zamanda “Rüzgarlı şehir” de denmektedir. Amerikan film ve medya sektörünün önemli bir kentidir. Şehirleşme çok iyidir. Büyük bir kent olmasına rağmen gezmesi kolaydır.
Michigan gölü etrafındaki parkları, eğlence merkezleri en çok gezilesi yerleridir. Onun dışında Grant Park, Sears Tower, Adler Planetaryum, Navy Piyer, 360 Chicago, Sheed Akvaryum gibi yerler gezilebilir. Şikago 4 mevsimin yaşandığı bir şehir. Kışın rüzgarı çok olduğu için gezerken üşüyebilirsiniz. Şehirde bahar ayları ise kısa sürüyor. Yazın ise sıcak ve yağışlı olabiliyor. Şehri gezmek için en ideal zamanların Eylül, Ekim ya da ilkbahar ayları olduğunu söyleyebiliriz. Şikago yıldızlı ünlü restoranlarıyla meşhur. Ağız tadınıza düşkünseniz dünyaca ünlü restoranlarda yemek yiyebilirsiniz.
Jazz ve blues müziğin anavatanında çok güzel gece kulüpleri de var. Alışveriş konusunda da iyi seçenekler sunan Chicago’da en ünlü alışveriş caddesi Magnificient Mile’dır.
5 Nisan 2022

Kaplan International Colleges – Chicago

          Kaplan Chicago Dil Okulu Kaplan Inc, olarak 1938 yılında ABD’li iş insanı Staler Henry tarafından kurulan ve eğitimde 80 yılı aşkın […]