Drogheda Dil Okulları

İrlanda’nın başkenti Dublin’in yaklaşık 48 km kuzeyinde yer alan Drogheda, Boyne Nehri boyunca uzanan, birbirinden güzel tarihi yapılar ve doğal parklara ev sahipliği yapan eşsiz bir yer. İrlanda’nın en ünlü yeme içme mekanlarına ev sahipliği yapan Drogheda’da konaklama tesisleri bakımından da sayısız alternatif var. Sanat, müzik ve eğlencenin başrolde olduğu Drogheda gece hayatı ise yılın her dönemi renkli ve hareketli.

İsmen İrlandacada “Neolitik mezar höyüğü” anlamına gelen Newgrange, kasabanın en eski yapılarından biri. Tarihi Neolitik Çağ’a kadar uzanan bu yapı, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor. Araştırmalara göre hem Stonehenge hem de Giza piramitlerinden daha eski olan Newgrange’yi gördükten sonra rotanızı, şehir merkezinin yaklaşık 5 km batısında yer alan Brú Na Bóinne Arkeoloji Parkı’na çevirebilirsiniz.

West Caddesi üzerinde konumlanan St. Peter Kilisesi, şehir merkezindeki St. Oliver Plunkett Tapınağı ve Highlanes Galerisi de Drogheda’da gezilecek yerler listenizde mutlaka olmalı. Drogheda’da alışveriş der demez akla ilk gelen yer şüphesiz Scotch Hall (İskoç Hali) oluyor. Bu büyük alışveriş halinde çok sayıda hediyelik eşya dükkanı da var. Genellikle dünya markalarının bulunduğu mağazalardan oluşan Laurence Town Center’a da gidebilirsiniz.

31 Ocak 2022

ELI – Drogheda

ELI Dublin’in dışında Drogheda’da da dil okuluna sahiptir. Drogheda’da yer alan bina ikinci merkez olmasına rağmen, Dublin genel merkezinden çok çok daha büyük bir alana sahiptir. […]