Frankfurt Dil Okulları

Almanya’nın fuarlarıyla ünlü şehridir. Hessen eyaletinin en büyük, aynı zamanda da Almanya’nın 5. büyük kentidir. Borsası, Avrupa Merkez Bankasıyla ekonomik anlamda da Almanya’nın önemli şehirlerinden birisidir.
Ren Nehri havzasında yer alan ve Main nehrinin ortadan ikiye böldüğü kentin bir tarafında eski şehir, diğer yanında ise gökdelenler yer alır. Bir çok bankanın yönetim merkezinin yer aldığı Frankfurt’un en ünlü gökdeleni Commerzbank Tower’dır. İlaç sanayi ve otomotiv firmalarının da merkezleri bulunur. Yılın hemen tamamında fuarlar düzenlenir ve kitap, otomobil, tekne gibi fuarları çok popülerdir. Fuar şehri olunca konaklama konusunda da iyi alternatifler barındırır. Kent içi ulaşım ağı gelişmiştir. Tren, metro ulaşımı yaygındır. Nehir içerisinden de nakliyat ulaşım vs. yapılmaktadır.
Frankfurt’ta nemli bir iklim hakimdir. Yazları sıcak geçse de zaman zaman yağmur yağar. Kış ayları ise genelde soğuk ve kar yağışlıdır. Yaz sıcaklık ortalaması 27 derece, kış ortalaması ise sıfırın altındadır. Commerzbank Tower’den şehrin kuşbakışı manzarasını seyredebilir, nehir kenarında yürüyüş yapabilir, eski şehir Römer meydanına gidebilir, opera binası, St.Paul Kilisesi ve çok sayıda Mısır eseri barındıran Liebieghaus Müzesi gezilebilir.
5 Nisan 2022

DID – Deutsch in Deutschland – Frankfurt

            DID Frankfurt Dil Okulu DID Alman Dil Okulları, 40 yıldan daha uzun bir tecrübeye sahip Almanya’nın pek çok noktasında şubeleri […]