Lyon Dil Okulları

Fransa’nın güneydoğusunda yer alan, Rhone ve Saone nehirlerinin kıyılarında kurulan Lyon, Fransa’nın Paris ve Marsilya’dan sonra en büyük üçüncü şehridir. Lyon, Paris’e 470 kilometre, Marsilya’ya 320 kilometre, Cenevre’ye 160 kilometre uzaklıktadır. Panoramik manzaraları ve eşsiz restoranları ile ziyaretçilerini cezbeden kent, Fransa’nın en popüler ve en kaliteli mutfağına sahiptir. Çağdaş sanat etkinlikleri sergiler, tiyatro, dans, festivaller, kültürel değerler şehrin en önemli özellikleri arasındadır. Her türlü sahne sanatına rastlayabileceğiniz bu şehirde adım başı bir müzisyenle karşılaşabilirsiniz. Yürüyerek keşfedebileceğiniz Lyon’da tarihi binalar göz alcıdır. En görkemli tiyatro mimarilerinden biri olan Lyon Ulusal Opera Binası da bunlardan biridir.

Fransa’nın en önemli koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapan Güzel Sanatlar Müzesi, Lumiere Enstitüsü, Gallo¬Roma Uygarlığı Müzesi ve Modern Sanatlar Müzesi ziyaret edilmeden dönülmemesi gereken yerler arasındadır. Lyon’da UNESCO tarafından korunan ve ‘Dua Tepe’ ismini almış Fourviere, La Croix-Rousse, Presquile, Vieux Lyon-Eski Lyon bölgeleri, Place des Terreaux Meydanı, Avrupa’nın en büyük meydanı olan Place Bellecour, eski şehir bölgesi de mutlaka görülmelidir. Metal Kule, Saint-Jean Katedrali (Lyon Katedrali), Trinity Kilisesi ise görülmesi tavsiye edilen diğer yapılar arasındadır.

2 Nisan 2022

Alpadia – Lyon

                Alpadia Language School 1996 yılında kurulmuştur. Dil eğitiminde 20 yılı aşkın tecrübesi ile Alpadia, Avrupa’nın önde gelen destinasyonlarında […]