Montpellier Dil Okulları

Fransa’nın güneyinde yer alan küçük bir şehir olan Montpellier, deniz kıyısında olmasa da Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Sıcaklık kış aylarında ortalama 9-10 derece, yaz aylarında ise 24-26 derece civarındadır. Şehir, yoğun olarak yaşayan öğrenciler nedeniyle Fransa’nın üniversite ve öğrenci kentlerinden biri olarak bilinir.

Şehirde yaşamın en canlı olduğu alanlar arasında Komedi Meydanı ve Pyrou Meydanı gelir. Fransa’da özellikle kafe kültürü çok gelişmiştir ve burada da mekanların özellikle yaz aylarında yol kenarlarına dizdikleri masalarda oturarak uzun sohbetler etmek bir Fransız klasiğidir. Montpellier’de başta Fransız ve Avrupa mutfaklarının seçkin örneklerini sunanlar olmak üzere çok sayıda restoran da vardır.

Montpellier’de yapılacak en güzel şeylerden biri de civarda bulunan çok sayıda tarihi ve turistik şehir ve kasabaları dolaşmaktır. Özellikle kendine has mimarisi ve güzelliği ile öne çıkan Nice, Cannes ve Marsilya görülmeye değer yakın yerler arasındadır.

14 Nisan 2022

Accent Francais – Montpellier

Accent Francais                               Accent Français, 1998 yılında kurulmuştur. 2012-2017 arasında her sene, […]