Nottingham Dil Okulları

Nottinghamshire adlı bölge içinde yer alan Nottingham futbolu bulan İngilizlerin ve haliyle dünyanın en eski futbol takımı olan Notts County’nin de şehri. Şampiyonlar Ligi kupasını ilk alan takım olan Nottingham Forest’ın da şehri olan Nottingham bunalr dışındaki diğer özellikleriyle de Birleşik Krallık’ın en çok turist çeken 5. şehri. Ülkenin ekonomik açıdan en önemli merkezlerinden biri olan Nottingham’da dünyaca ünlü birçok şirketin temsilciliklerine ev sahipliği yapıyor. Bu şirketler arasında Imperial Tobacco, Siemens, Game Workshop ve Speedo da yer alıyor. Dünyanın en eski bisiklet markası olan Raleigh de Nottingham merkezli şirketler arasında. Robbin Hood’un memleketi olması nedeniyle turistlerin ilgisini çeken şehir, Birleşik Kralık’ta kurulan en eski pub olan Ye Olde Trip To Jerusalem’e de ev sahipliği yapıyor. Sadece The Trip adıyla da anılan pub 1189 yılından bu yana Nottingham kalesinde hizmet veriyor.

Turistik özelliğe sahip tarihi yapılarıyla birçok filme konu olan şehirde çekilen filmler arasında Batman, Harry Potter, This is England ve Goal gibi filmler bulunuyor.

31 Ocak 2022

The Language Gallery – Nottingham

            60.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan Nottingham, Birleşik Krallık da en canlı öğrenci şehirlerinden biridir ve okul merkezin tam kalbinde […]