Orlando Dil Okulları

1855 yılında resmi olarak şehir olan Orlando, ABD’nin Florida Eyaleti’nin merkezinde yer almaktadır. Metropolit Orlando yaklaşık 2.5 milyon insana ev sahipliği yapmaktadır. Orlando’da tropikal iklimin etkileri görülür, yaz ayları sıcaklık 35 dereceye kadar yükseliyor. Ekim’den Mayıs’a kadar ise daha ılıman geçiyor. Yaz yağmurları da burada karşılaşabileceğiniz sürprizlerden. Orlando’da mevsimleri sadece sonbahar ve yaz olarak değerlendirebiliriz. Simgesi Eola Gölü olan şehir, Güzel Şehir olarak da adlandırılıyor.

Yılda 57 milyondan fazla turistin görmek için geldiği Orlando, dünyanın en çok turist çeken şehirleri arasında yer alıyor. Bunun en büyük nedenlerinden birisi de şehrin tema parkları açısından zengin olması. Magic Kingdom, Macera Adası, Universal Stüdyoları, SeaWorld Orlando, Disney’e ait sayısız park buraya gelenlerin öncelikli adresleri. Ayrıca Orlando yüksek teknolojinin ve gökdelenlerin şehri olarak da biliniyor. Garnitürlerin öne çıktığı Orlando mutfağında, Amerikan mutfağına ek olarak Latin, Avrupa ve Asya mutfağından izler de görebilirsiniz. Ayrıca Anatolia Orlando isimli mekanda Türk yemekleri de yiyebilirsiniz.

11 Nisan 2022

Language On – Orlando

  Orlando’da Language On ile İngilizce öğrenin ve tema parklarının, turistik mekanların, restoranların, alışveriş ve harika konaklama seçeneklerinin tadını çıkarın. Okul , tüm öğrencileri için ücretsiz […]