Paris Dil Okulları

Paris sadece Fransa’nın değil, dünyanın moda, kültür başkentlerinden biri sayılır. Sen Nehri üzerine kurulmuş şehir dünya tarihinde önemli olaylara ev sahipliği yapmıştır. 1789 Fransız İhtilaliyle Fransa’da monarşi devrilmiş, yerini Cumhuriyet rejimi almıştır ve bu rejim o tarihten sonra tüm dünyaya yayılmıştır. Modanın ve pahalı markaların başkenti olan Paris’e ayrıca Işık Şehir de denilmektedir. Paris’te yaşayanlara Parisien denir.

Kalabalık bir şehir olan Paris’in yaklaşık 2.2 milyon nüfusu vardır. Kentin simgesi Eyfel Kulesi, Fransız Devrimi’nin kutlamaları için yapılmış ve bugün kentin simgesi haline gelmiştir. Kulenin önünde fotoğraf çektirmek, asansörle kuleye çıkmak Paris’e yolu düşenlerin olmazsa olmazıdır.

Kentte gezilecek çok sayıda yer vardır. Champs-Élysées yani Şanzelize Bulvarı ünlü markaların mağazalarının bulunduğu yerdir. Bu caddenin sonu Zafer Takı’na çıkar.

Şehrin önemli yapıtlarından biri de dışındaki cam binasıyla ünlü Louvre Müzesi’dir. Mona Lisa, La Liberte Guidant gibi dünyanın önemli eserleri bu müzede sergilenir. Yine romanlara konu olan Notre Dame Katedrali’ni de gezebilirsiniz.

5 Nisan 2022

LSI INTERNATIONAL – PARIS

          LSI PARİS DİL OKULU Şehrin tarih kokan kalbinde bulunan LSI Paris Dil Okulu, Pompidou Merkezi’nin hemen yanında olup Notre Dame de […]