Toulouse Dil Okulları

Fransanın güneybatısında bulunanHaute-Garonne bölgesinde yer alan Toulouse; Avrupa havacılık endüstrisinin merkezi konumundadır. Avrupa’nın en büyük kanser araştırma merkezini de bünyesinde barındıran şehir, Fransa’nın dördüncü büyük metropolü olma özelliğine sahiptir. Toulouse’de şehir planlaması yapılırken pembe renginin çekiciliğinden oldukça yararlanılmıştır. Ilıman iklimin etkisindeki Toulouse, birçok tarihi binaya, üniversiteye, fabrikaya ve kültürel aktiviteye ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda Fransa’nın 3. büyük üniversite şehri olarak bilinmektedir. Canal Du Midi ve Fransa Santiago de Compostela şehrin önemli turistik mekânları arasında yer almaktadır. Saint- Sernin Bazilikası ile diğer tarihi alanlar her sene gelen milyonlarca turistin ziyaretine açıktır.

Şehrin içinden geçen Garonne Nehri ilginç fotoğraf karelerinin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Toulouse Uluslar Arası Sanat Festivali her yıl farklı parçaları bir arada sunarak, çeşitlilik yaratmaktadır. Birçok restoran, kahve dükkânı ve parkın yer aldığı bölgede gece hayatı da oldukça hareketli geçmektedir. Marche Victor Hugo, Toulouse’un en çok tercih edilen marketlerinin bulunduğu alandır. Ortasında park bulunan Place Wilson da çevresinde oldukça farklı kafeleri bulundurmaktadır.

9 Nisan 2022

Langue Onze – Toulouse

          Langue Onze Toulouse Dil Okulu Toulouse, Fransa’nın güneybatısında yer alan ülkenin dördüncü büyük şehridir. Bu güzel şehirde konumlanmış Langue Onze International […]