Vancouver Dil Okulları

Kanada’da bulunan British Columbia yani Britanya Kolombiyası Eyaletine bağlı olan şehir, özellikle son yıllarda yurt içi ve yurt dışından aldığı göçlerle kalabalık ve çeşitli kültürlerin birleştiği bir merkez olmaya başlamıştır.

Şehrin toplam nüfusu yaklaşık 2 milyon 500 bin civarlarındadır. Çinli vatandaşların da yoğun olarak yaşadığı şehirde hemen hemen her ülkenin mutfağından örnekler bulabilirsiniz.

Film endüstrisi için önemli bir merkez olan şehir Kış Olimpiyatları, futbol turnuvaları ve sayısız önemli etkinliğe ev sahipliği yapmıştır.  Okyanusun suyu soğuk olsa da plajları yaz aylarında hep dolu olan şehir, patikalar, parklar ve ağaçlar ile kaplıdır.

Vancouver yaşanabilir kentler listesinde her yıl ön sıralarda yer almaktadır. Vancouver’a gidenlerin mutlaka görmesi gereken yerler ise Gastown Limanı ve eski şehri, Stanley Parkı ve şehirde bulunan Vancouver Aquarium’dur diyebiliriz. Parklar açısından zengin olan şehirde Garibaldi Provincial ve Queen Elizabeth ise diğer gezilmesi gereken parklar. Lion’s Gate Köprüsü, Sunset Beach de yaz ayları yapacağınız ziyaretlerde keyfini çıkarabileceğiniz yerler.

2 Nisan 2022

Kaplan, Vancouver

        Kaplan International, 1988 yılından günümüze kadar uzanan köklü bir geçmişe sahip olan bir yurtdışı dil okuludur. Kaplan International, Kanada Toronto şehrinde ve […]
2 Nisan 2022

LSI, Vancouver

        LSI Education, Kanada İngiltere, Amerika gibi öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği ülkelerde, merkezi lokasyonlarda donanımlı sınıflarda, son teknoloji ekipmanları kullanarak nitelikli eğitmenler ile […]