Washington Dil Okulları

Washington, ABD’nin başkenti aynı zamanda da en çok turist çeken şehirlerinden birisidir. Aynı zamanda direk federal devlete bağlı bir şehirdir. ABD başkanlarının kaldığı Beyaz Saray ile ünlü bu şehir genel olarak planlı, birbirine paralel ve kesişen yolları büyük meydanları ve parklarıyla dikkat çeker. Oldukça düzenli bir şehirdir ve ulaşım ağları da yaygındır.
Washington’a gitmişken tabi ki Beyaz Saray, Parlamento binasını gezmek ve buralarda fotoğraf çektirmek çok popüler. Ayrıca yönetim merkezleri ve müzelerin bulunduğu National Mal, Capitol, Lincoln Anıtı, Ulusal Hava ve Uzay Müzesi, Ulusal Doğal Tarih Müzesi gibi yerler gezilebilir. Washington’da konaklamak için Smithsonian ve The Mall civarları tercih edilebilir ancak metroyu daha çok kullanmak isterseniz Dupont Circle ve Logan Circle bölgelerindeki oteller de seçilebilir. Washington ılıman dönencealtı iklim bölgesinde yer alır. Yazları sıcak ve nemli kışları ise ılık geçer.
5 Nisan 2022

Inlingua – Washington DC

        Inlingua Washington DC Dil Okulu İlk olarak 1968 yılında İsviçre’de Bern şehrinde kurulmuş olan Inglingua, 1986 yılından beri de Virginia Bölgesi’nde Arlington’da Inlingua […]