Başvurmak istediğiniz okula ve bölüme göre hangi AP’leri almanız gerektiği hakkında ücretsiz danışmanlık veriyoruz.

Eğer 10. Sınıftaysanız 2 adet, 11. Sınıftaysanız en az 4 adet, 12. Sınıfa geldiğinizde ise 2 adet AP dersi alıp toplamda en az 8-9 AP skoru ile güçlü bir başvuru yapmanızı öneriyoruz. Tabii ki 3 AP skoru ile de kabul veren okullar oldukça fazla fakat top okulları hedefliyorsanız eğer 8-9 AP sizin için ideal olacaktır.Eğer yurt dışındaki top okulları hedefliyorsanız 10. Sınıfı boş geçmeyin, 2 tane AP skoru sizi 11. Sınıfta oldukça rahatlatacaktır. Eğer AP sınavlarına girmeye 11. Sınıfta karar verdiyseniz eğer başvuracağınız okullara göre 4’ten fazla AP sınavı almanız gerekebilir. 12. Sınıfta alınan AP ‘ler de özellikle İngiltere ve Hollanda için oldukça avantaj sağlamaktadır.

Ekim ve kasım ayları AP’lere çalışmaya başlamak için idealdir. Ne kadar erken başlarsanız o kadar avantajlı konuma geçmiş olursunuz çünkü konuları en az 2-3 ay önceden bitirip bol bol soru çözmek 5 almak için elzemdir.

Özel derslerle sizi AP’lere hazırlıyoruz. Okulunuzda o dersi alıyor olsanız da olmasanız da bizim için fark etmiyor. Tüm öğrencilerimizi aynı disiplin ve şevkle mayıs ayına hazırlıyoruz.

Biz her yıl bu kriterleri göz önünde bulundurarak eğitimlerimizi buna göre düzenlemekte ve öğrencilerin sınav başarılarını yakından takip etmekteyiz.

Daha fazla bilgi almak için kurum yetkililerimizle görüşmeye bekleriz.

Sınav hazırlık kurslarımızla ilgili bilgi almak için bizi +90 (549) 450 03 58 nolu numaradan arayabilir ya da bilgi istek formu doldurabilirsiniz.