Başta Amerika olmak üzeri dünyanın pek çok ülkesinde geçerliliği olan bir öğrenci seçme sınavıdır. Ülkemizde her yıl ekim-kasım-aralık-mart-mayıs ve haziran aylarında olmak üzere yılda 6 defa uygulanır. SAT Reasoning İngilizce ve matematik bölümlerinden oluşur. Sınavın geçerlilik süresi 2 yıldır. Sınav kayıtları en az 1 ay önceden yapılmalıdır.

The College Board” tarafından düzenlenen SAT (Scholastic Aptitude Test) Amerika Birleşik Devletleri’nde yılda yedi defa, Amerika dışındaki ülkelerde ise yılda altı defa olmak üzere uygulanır. Sınavlar genellikle 2 ayda bir uygulanmakta olup sınavlara başvurular ve kayıt, ilgili ülkelerdeki başvuru merkezlerinden veya internet üzerinden (http://sat.collegeboard.com/) yapılır. Sınavlara katılmada herhangi bir sınırlama yoktur. SAT sınavları sonuçları 2 yıl süreyle geçerlidir.

SAT (Scholastic Aptitude Test) üniversite öğreniminde önemli ve gerekli olan eleştirel okuma, yazma-kompozisyon ve matematik-geometri alanlarında öğrencilerin bilgi düzeyini ve yorum yeteneğini ölçmeyi hedefler. SAT sınavı öğrencilerin üniversite öğreniminde akademik başarıya ulaşmakta gereksinim duyacakları ve orta öğretimde öğrenmiş oldukları düşünme becerilerini sınar.

SAT sınavına çalışmak için mutlaka bir uzmandan destek almalısınız. Özellikle İngilizce ya da matematik konusunda kendinize güvenmiyorsanız kesinlikle destek şarttır. SAT kurslarımızla ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

KURS YERİ: ŞEHRİNİZ VEYA ONLINE

Sınav hazırlık kurslarımızla ilgili bilgi almak için bizi +90 (549) 450 03 58 nolu numaradan arayabilir ya da bilgi istek formu doldurabilirsiniz.