İtalya’daki devlet okullarında TIP eğitimi almak isteyen öğrencilerin bu süreçte IMAT gibi zorlu bir sınavı geçmek için kursa, aynı zamanda da karmaşık ve zorlayıcı İtalyan bürokrasisini aşmak için de danışmanlığa ihtiyacı vardır.

IMAT kurslarımız 12 haftalık yıl içi kurslar ile 6 haftalık hızlandırılmış yaz kursları şeklinde 2 dönemden oluşmaktadır. Şu an en yakın IMAT kursumuz 3 MART tarihinde başlayacaktır. Diğer 12 haftalık kursumuz ise 3 Mayıs tarihinde başlayacaktır.

 IMAT sınavı son 2 yıldır ülkemizde de yapılmaya başlanmıştır. Önceden öğrenciler sınava girmek için İtalya’ya gitmek zorunda idi fakat sınav artık İstanbul’da da yapılıyor.

İstediğiniz zaman Etiler’deki kursumuza gelip IMAT deneme sınavınızı olabilirsiniz. Sınavınız gerçek sınavda gireceğiniz şekilde yapılacaktır. Puanınız ve hangi alandan kaç soru yaptığınızın raporu ertesi gün elinize ulaşacaktır.

Bu sınava hazırlanmak için İtalya’daki kurslara katılmanıza gerek yoktur. İtalya’daki IMAT kursları hem çok pahalı hem de yetersizdir. Özellikle İngilizce kimya ve biyoloji eğitimi konusunda öğrencilerden şikâyetler gelmektedir. Öğrenciler bu kursları bitirip Türkiye’ye dönerken puanlarını yükseltemediklerini kendileri de görmektedirler.

KURS YERİ: ŞEHRİNİZ VEYA ONLINE

Sınav hazırlık kurslarımızla ilgili bilgi almak için bizi +90 (549) 450 03 58 nolu numaradan arayabilir ya da bilgi istek formu doldurabilirsiniz.