İtalya mimarlık sınavı, İtalya’da devlet okullarında mimarlık eğitimi alabilmek için her yıl Eylül ayında girilen bir sınavdır. Öğrenciler bu sınava İtalya’da girerler. Politecnico Di Milano ve Politecnico Di Torino yabancı öğrencilere İngilizce mimarlık eğitimi sunan en iyi iki okuldur. Öğrenciler Eylül ayında yapılan bu merkezi sınava girerek aldıkları puanlara göre bu iki okuldan birine yerleşme şansı elde ederler.

İtalya’da İngilizce Mimarlık eğitimi grup derslerimizi tercih etmeyen öğrencilerimizle bire bir özel dersler yapmaktayız.
Öğrenciler genellikle sınavın matematik ve fizik bölümünde fazla zorlanmamaktadırlaR. Ama eğitim sisteminde fazla karşılaşmadığımız soru tipleri olan sanat tarihi ve mimarlık tarihi alanındaki sorularda fazlaca zorlanmaktadırlar. Bu nedenle sadece bu alandaki eksikliklerine yönelik özel dersler almayı tercih etmektedirler.
Bu öğrencilerimizle 1,5 saatlik oturumlar halinde sanat tarihi ve genel kültür dersleri yapılır. Öğrencilere 30-40 saat arası ders paketleri hazırlanır ve bu program doğrultusunda dersler işlenir.
İsteyen öğrenciler sanat tarihi ve genel kültürün yanında sınavın sadece mantık bölümünden de dersler alabilirler.
Özel ders alınacağı için öğrenci derslere istediği zaman başlayabilir.

Tüm ders materyallerimiz İngilizcedir.

KURS YERİ: ETİLER VEYA ONLINE